Nebuďme terčem nákazy, začněme se chránit

Rozhodně nechci svým dílem přidávat na hromadu strachu. Co ale musí každý z nás vědět, abychom se dokázali chránit a nebyli terčem nákazy? O tom je dnešní článek.

Nejdůležitější je mít silný imunitní systém

Právě on rozhodne, jak to s našim zdravím v republice i na světě dopadne. Udělali se opatření izolace, což je dobře. Získáváme tak čas na to, abychom se v situaci alespoň trochu zorientovali a začali jednat. Také je důležité, že nákazu bezhlavě nešíříme. Jen tohle ale nestačí. Potřebujeme mít silný imunitní systém, který vyřeší, že následky nebudou tak fatální.

Co znamená mít silný imunitní systém a na co se zaměřit?

Imunitní systém rozhoduje dnes a denně, každou vteřinou o tom, co odstraní a co ne. Důležité je, jestli si nákazy, která do těla vnikne všimne a začne tak vir likvidovat nebo ne. Tohle je zásadní! Funguje to tak v každé situaci, nemusí jít jen o koronavirus. K tomu, aby byla imunita snížená samozřejmě napomáhá stres, proto je tak důležité i naše psychické zdraví. Zaměřte se na vlastní imunitu a psychické zdraví.

Když o něčem nepřemýšlíme, tak se toho nebojíme

Možná jste nikdy nepřemýšleli o tom, jaké procesy musí tělo každou vteřinou vykonávat a jak je naše tělo geniální. Umí si poradit se vším, když k tomu má podmínky. Kolem nás je pořád nějaké nebezpečí v podobě virů, bakterií, plísní i parazitů. Naše tělo se s tím konfrontuje pořád a pořád dokola. Imunitní systém to odklízí a my o tom ani nevíme. Nestrachujeme se. Teď je to ale jinak.

Máme strach a vytváříme ještě horší podmínky pro fungování organismu. Přibyl stres a obava z nákazy jen proto, že se o tom pořád dokola mluví a protože se něco šíří rychle a my to nemáme pod kontrolou. Bojíme se nového a nepoznaného. Chceme záruky, každý říká něco jiného a je těžké se v tom všem vyznat.

Jak velkou moc máme nad svým zdravím?

Moc máme velkou. Nad svým zdravím tedy rozhodně. Jediný problém je, že je naše společnost vychovávaná v přesvědčení, že mu to zajistí a vyřeší někdo jiný. Pokud si ale připustíte fakt, že nikdo jiný než vy sami nemůže rozhodovat o tom, jak moc se stresujete, jestli své tělo vyživujete, jestli užíváte podpůrné přípravky na posílení imunity i orgánů, pak máte vyhráno. Vyhráli jste, protože jste převzali zodpovědnost za své zdraví a máte tak šanci být fit nejen teď ale i příště.

Proč někdo zvládá vir lépe než druhý?

Včera jsem slyšela rozhovor s panem Milanem Calábkem, zakladatelem Univerzity Nové doby. Jedná se o institut alternativního vzdělávání zaměřený na tělesné zdraví, emocionální vyrovnanost, prohloubení myšlení a dosahování duchovního probuzení. Říkal, že už se dnes ví, proč to v Číně zvládají lépe než v Itálii. Dokonce zaznamenali, že se i lidé ve věku 101 a 104 let uzdravili za šest dní. Jak je to možné?

 1. Osmdesát procent lékařů v Číně kombinuje přírodní produkty s chemickými. Mají jiné vědomosti i přístupy. Ví, že problém je ve vnitřním prostředí našeho těla, které je potřeba zharmonizovat, vyvážit, posílit a řešit imunitní systém. Používají k tomu vhodné byliny o vysoké kvalitě. Ono totiž nestačí jen honit vir!
 2. Disciplína a přístup k sobě a ke svému zdraví.

Naše orgány jsou jako pomyslné nádoby a my je musíme umět doplnit

Trošku vám přiblížím, co myslím rovnováhou a co je základ zdraví. Představte si, že se narodíte a vaše orgány jsou jako pomyslné nádoby, které jsou do určité míry naplněné životní energií. Mluvím o životní energii, která je zásadní pro život. Je to jako palivo v nádrži vašeho auta. Když palivo vyjedete, auto se zastaví. S tělem je to stejné. Vyčerpáme životní energii = onemocníme a pokud ji vyčerpáme až do dna, pak umíráme. Proto je zásadní a rozhodující tohle vědět.

Orgány jsou naše pomyslné nádoby, které můžete vyčerpat i dočerpat

Musíte to vědět, protože jedině tak vám začne dávat smysl to, že o sebe musíte pečovat a své pomyslné nádoby naplňovat tím, co zajistí zdravý chod vašeho těla. Pokud vaše tělo dostane výživu, orgány i imunitní systém se posílí a ochrání vás! Je tak nastavené od přírody.

Musíte mít silné plíce, slezinu a imunitní systém

Plíce – zásobárna kyslíku a energie. Funkcí, které plíce mají je mnoho a tak zmíníme alespoň to, že při virové nákaze je nutnost, mít je zdravé a dostatečně silné, aby nákazu zvládli.

Slezinu – orgán, o kterém nikdo moc nemluví a přitom je zodpovědná za virovou imunitu! Pokud nebude dostatečně silná, je větší pravděpodobnost, že onemocníme na virové zátěže. Ukazuje se to dnes i západní medicíně. Možná jste to také postřehli, že pokud někdo zemřel na koronavirus, pitva ukázala, že měl dotyčný poničenou slezinu i plíce. Když si nad tím sama přemýšlím, dává to velký smysl, proč tomu tak je.

Imunitní systém – o něm mají lidé asi největší povědomí. Imunitní systém mimo jiné rozhoduje, jakého vetřelce zvenčí včas odstraní nebo ho vpustí dovnitř.

Takže pokud budete mít dostatečně silné a zdravé plíce, slezinu a celkovou imunitu, což dokážete díky silným a kvalitním přírodním produktům, nebudete tak velkým terčem nákazy. A pokud ano, pak jen lehčí formy. Na žádnou nebo lehčí formu připravuji sebe, svoji rodinu a ty, kteří mají podobný přístup. Ochraňte se také a připojte se do uzavřené skupiny, kde se dozvíte mnohem víc.

Dříve nebo později budeme muset vyjít ven

Celá země šije roušky. To je skvělé. Je vidět, jak se dokážeme v kritické situaci semknout a být k sobě ohleduplní, ať už roušky plní jakoukoli funkci. Vyřešíme tím ale jen část problému. Nebudeme a nemůžeme se donekonečna schovávat v našich domovech, nechodit do práce a jen se klepat strachy. Vždyť stres z toho, že nebude na živobytí jen oslabí naši imunitu. Musíme být ale rozumní a udělat to, co nás všechny ochrání.

Potřebujeme pro návrat do běžného života něco udělat!

Dalším krokem, který podle mého musíme po rouškách a prvotním uzavření udělat je, začít silně posilovat imunitní systém prostředkem, který je pro tuto situaci funkční. Protože až se s virem setkáme a věřte, že s ním dříve nebo později setkáme, naše silná imunita se ho naučí likvidovat a bude mu umět čelit. Stejně tak, jako čelí jiným těžkým nákazám a virům. Před pár dny dokonce i ministerstvo zdravotnictví vydalo doporučení, aby lidé začali pečovat o svoji imunitu! Že by se konečně alespoň malinko prolomila vysoká zeď mezi tradiční a západní medicínou?

Nově vzniklá situace může ve společnosti změnila přístup ke zdraví i k sobě

Jako národ se dle mého dělíme na tři třetiny. Jedna třetina společnosti ví, že zdraví je v jeho rukách a zodpovědnosti. Ovlivňuje své zdraví a stará se o sebe Druhou třetinou jsou lidé, kteří váhají o síle a možnostech tradiční medicíny. Možná mají špatnou zkušenost. Osobně tvrdím jedno: „Problém není v tom, že by nebyla funkční. Problém je v tom, že chybu děláme my lidé. Často kvůli neznalosti toho, jak tělo funguje a dalším důvodem je, že používáme nevhodný přípravek anebo nemáme trpělivost a chceme výsledky hned. Nedáme svému tělu šanci napravit, co jsme svým životním stylem poničili.“ Třetí skupina lidí bývá přesvědčená o nefunkčnosti tradiční medicíny a to z mnoha důvodů. Někteří ji nikdy nezkusili a přesto tvrdí, že není funkční. Často je za tím fakt, že za ní nechtějí platit, ale snazší je říct, že funkční není. Jiní lidé se do bodu vědomí, že jen oni rozhodují a jsou zodpověděni za své zdraví, zatím nedostali atd.

Celá situace, která postihla svět vyzývá každého z nás k zamyšlení a přehodnocení

Příroda a moudrost života vždycky vyhraje a my se budeme muset pokorně sklonit, poklonit a přizpůsobit se. Příroda nás zastavila, protože spěch a náš přístup k tělu i životu je o velkém nesouladu. Měli by jsme být vděční, že nás zastavila, protože my lidé bohužel nemáme tolik sebereflexe, abychom viděli, že je to neúnosné.

Je čas se zastavit a podívat se kolem sebe i na sebe a svůj život. Přemýšlet a přehodnotit své hodnoty, to co je a není pro náš život důležité. Přehodnotit, co jsme byli schopni za své zdraví vyměnit. Jaké vztahy mezi sebou pěstujeme a navrátit se ke kořenům moudrosti života. Ráda bych, abych k tomu přispěla alespoň tímto článkem. Opravdu věřím, že se nic neděje náhodou a že přišel čas, který nás navždycky změní. Vím, že ne všechny, ale věřím, že toho dobrého bude víc.

P.S. V dnešní době jsou stovky a tisíce přípravků, a ne každý je kvalitní a silný. Nejde totiž jen o název byliny, hlavně jde o to, jak silná a kvalitní bylina je, v jaké koncentraci je, jakou technologií je zpracovaná. Pokud vás zajímá, co v této době užívat, připojte se do uzavřené skupiny, kde se dozvíte o zdraví mnohem více, než v jednom článku. Vstup do skupiny je kliknutím zde. Také mi můžete napsat na pavlikova@odnemocikezdravi.cz

Nezapomeňte. Můžeme toho hodně ovlivnit, je to jen na přístupu každého z nás vůči sobě i druhým.

Komentáře
 1. maky napsal:

  Dobrý den,
  všichni jen upozorňují, ať buduji imunitu. Co ale když mám astma? Mohu budovat jak chci, ale respirační problémy mám již nyní. Bratr pro změnu má nemocné srdíčko, dalšího nikoho nemám. Jen otce, který je starý, utahaný, no přesto jej dcerka miluje. A nyní to vypadá,že během chviličky přijde mé 5ti leté dítě o všechny své blízké? Co s ním bude dál? Jak se má člověk nestresovat??
  Jasně, mladí, zdraví lidé mohou brát vše lehčeji.. ale jak se má cítit člověk, spadá-li do rizikové kategorie? Když ví, že není, co by mohl udělat, aby se zachránil… aby ochránil své dítě… 🙁 🙁

  • Lenka Pavlíková napsal:

   Dobrý den,
   odpovím postupně. Ano, všude se píše o imunitě, protože ona je klíč ke zdraví. V článku ale máte důležitější sdělení. Nepíšu jen: Budujte imunitu a budete happy. Píšu: Musíte se na své tělo a orgány v něm podívat jako na „nádoby“, které jsou buď plné, poloprázdné nebo prázdné a od toho se odvíjí to, jak moc je člověk zdravý. Tohle se prostě obejít nedá. Bud své pomyslné nádoby, tedy orgán doplním, aby byl zase zdravý, nebo to neudělám a pak musím počítat s tím, že zůstanu nemocná. Když mluvíte o astmatu, tak je v nepořádku vaše pomyslná nádoba plic, v případě vašeho bratra je to srdíčko. Vašim cílem tedy musí být, „nádobu doplnit“. A k tomu Vám pomůže někdo, kdo rozumí čínské medicíně. Myslím, že článek rozhodně není psaný tak, aby z toho byla patrná lehkomyslnost. Něco Vám povím. Názor, že někdo, podle letmého úsudku nemá zdravotní problém a tak se mu to mluví, je názorem, kdy nevím, jak se věci mají. To, že je možná někdo zdravější je mnohdy odrazem toho, že o sebe roky pečuje. Mám kolem sebe takových lidí poměrně hodně. Tito lidé se už roky starají o to, aby se svých potíží zbavili. Aby své tělo dostali do rovnováhy. K tomu je potřeba také říct, že si museli přehodnotit priority v životě. Dokonce i to, že za své zdraví vydají nějaké peníze a hlavně, že budou trpělivý, protože dát tělo do rovnováhy chvíli trvá. Každému podle toho, jak moc své tělo zničil. A ano, má na to vliv stres, jestli se nám to líbí nebo ne. Na téma stresu vedu s klienty často dlouhé rozhovory. Každý člověk může žít v přesvědčení, že když má problém, musí se logicky stresovat a ten kdo se stresuje méně, tak žádné starosti nemá. To je velký omyl! Zas a znovu je to o seberozvoji. Je to o faktu, kdy se člověk roky učí sám se sebou více pracovat a v okamžiku, kdy přijde stres a věřte, že v dnešní době ho má každý, se musí rozhodnout, jak velkou váhu, pozornost a intenzitu mu dám. Na otázku jak pracovat se stresem není možné odpovědět v jednom komentáři, protože právě zvládání stresu je o velké vnitřní práci na sobě u každého jedince. Takže tohle necháme na jindy a odpovím na Vaši poslední větu: Co udělat, abyste se mohla chránit? Určitě získávejte více informací o tom, jak vypadá cesta ke zdraví, ať víte, že možnosti jsou úplně pro každého. Po celé republice je mnoho skvělých terapeutů. Nevím odkud jste, ale můžete zajet třeba k MUDr. Hoffmannovi do Českých Budějovic. Naše republika je malá, takže z mého pohledu i když někdo bydlí v jiném kraji, dojede tam, když chce něco vyřešit. Je to zároveň výrobce kvalitních tablet a pracuje dle čínské medicíny. V Praze bychom také našli mnoho dobrých terapeutů. Je to jen a jen o Vás. Věřte, že astma můžete dát dohromady, není to problém neřešitelný, jen je potřeba neužívat univerzální přírodní přípravky, ani to, co mi jedna paní třeba doporučila, protože každý člověk má spouštěč někde jinde a je potřeba se podívat kde. Opravdu je potřeba jít cíleně, jak jsem psala. Můžete napsat i na můj mail pavlikova@odnemocikezdravi.cz a začneme to řešit. Své dítě ochráníte úplně stejně jak sebe. Většinou ti lidé, co se naučí řešit své zdraví to naučí i své děti. Ne, že by znali tělo, to se nejde naučit jen tak zběžně, ale ví, že já sám to může ovlivnit, ví, že musím vnímat signály svého těla a jít to včas řešit. Děti tak mají díky rodičům lepší startovací místo, protože o tom slyší už od mala. Věřím, že už teď vidíte cestu. 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů