Proč u dětí neotálet s řešením zdravotního problému přírodní cestou?

Bavila jsem se s kamarádkou o tom, jestli jde vyřešit atopický ekzém u její malé dcery. Vyprávěla jsem jí, jak se děti velice rychle uzdravují, protože jsou malé a jejich organismus ještě není tak zanesený. Také jsem jí říkala, co se ale stane, když problémy neřešíme včas. A protože mi tohle sdělení přijde důležité, sepsala jsem celý článek.

Co se stane, když zdravotní potíže neřešíme?

Každý člověk se narodí a po DNA si nese informace předků. Nejen rodičů, ale i prarodičů.  Nejedná se jen o to, jakou barvu očí máte, ale i o to, jaké viry, bakterie, plísně i parazité vás budou ve vašem životě více či méně provázet.

Naše orgány jsou pomyslné nádoby, které má každý už od narození jinak naplněné

Do vínku také dostáváme, jak naplněné nádoby (naše orgány) máme. Ukážu vám to na příkladu:

Někdo se narodí a už od počátku má třeba oslabenější játra, jiný zase ledviny. Má to tak každý. Ráda bych zbořila představu, že se narodíme a jsme uvnitř těla čistí, bez jakýchkoliv zátěží a dokonale zdraví.

Oslabení orgánu se projevuje různě. U někoho zdravotním problémem u jiného emocemi. U malých dětí to často bývají právě ekzémy. Setkala jsem se i se zpomaleným vzrůstem, malou potřebou příjmu potravy. Jiné dítko se od mala vzteká, nebo je hyperaktivní atd. Příkladů je mnoho.

Dostatek informací vám zajistí, že o sebe začnete pečovat včas a nebudete zbytečně trpět

Pokud problém neřešíme už v dětství, postupně přichází další potíže, které samozřejmě nespojíme s prvopočátečním oslabením daného orgánu. Dám příklad játra.

Když vznikne nerovnováha v játrech, jedním z projevů je u dětí právě vzteklost a vzpurnost. Rodič si myslí, že je to jeho povaha. Ano z části to být může, ale hned druhou stranou mince je, že má jeho dítko oslabení jater. Nechci zacházet do detailu a termínů čínské medicíny. Chci, aby bylo krásně vidět, co se v našem těle děje.

Proč jste vy nebo vaše dítko vzteklé a vzpurné?

Každý oslabený orgán totiž vyvolává nějakou emoci. Nejen u dětí ale i dospělý člověk s oslabenými játry prožívá emoce vzteku, vznětlivosti i vzpurnosti.

Jak jde čas, může se dítěti kazit zrak. Rodič s ním jde k očnímu a nasadí mu brýle s pocitem, že je všechno vyřešeno. Obě strany jsou tak spokojeny, že se problém vyřešil. Jenomže problém se úplně nevyřešil. Neříkám, že nemáte nasazovat brýle, jen ukazuji na to, kde je příčina a ta je v játrech. Problémy se tedy nevyřešily a dál se prohlubují.

V dospělém věku přijde únava

Uběhlo dalších několik let, dávno jsme dorostli do dospělosti a začne nás trápit únava. Naučíme se pít kafe, protože káva přeci na chvíli nakopne. Vlastně to takhle v dnešní době řeší kde kdo. Problém ale je, že díky tomuto rituálu se sice na chvilku nabudíte, ale nevědomky oslabujete ledviny. Ty zas nesou jiné potíže a únavu tím v podstatě jen prohloubíte. Tím, že zažíváte více únavy, pijete i více kávy a ledviny oslabujete také stále víc.

Když se přidají potíže se žaludkem

Aby toho nebylo málo, někoho začne zlobit žaludek a jiného vysoký tlak. Dojdete si pro léky na tlak, skočíte na gastro, kde možná nikdo nic neuvidí, protože onemocnění může být jen na energetické nebo psychosomatické úrovni. Smíříte se s tím, že občas slupnete něco chemického, aby „to trošku trávilo“. Jenomže žaludek nemůže být nikdy v pořádku, když nejsou v pořádku játra a naopak. Orgány mají na sebe přímý vliv.

Psychika zásadně ovlivní vaše zdraví

Asi vám neříkám nic nového, ale pravdou je, že psychiku stále podceňujeme. Podceňujeme i vnímání, jestli se cítíme dostatečně spokojení se svým životem nebo ne. Často nedáváme prostředí, ve kterém žijeme, velkou váhu, přitom je tak zásadní. Vždyť psychosomatické onemocnění je bolest duše, která se propisuje na tělo.

V 50 vás to naštve a chcete to vyřešit

Za život už jste zažila mnohé a tak si řeknete: „Už mě to nebaví, celý život mám nějaké problémy, zajdu k terapeutovi a on mi to vyřeší.“ Ideálně hned. Možná už sama vidíte, že „hned“ se konat nebude a ani nemůže, protože se tělo „rozlaďovalo“ přes 45 let.

Nejde paušálně říct, za jakou dobu se tělo dá úplně do pořádku. Každý organismus je jiný a přístup dotyčného také, nehledě na to, že velkou roli hraje psychika a strava.

Rychlost uzdravení spočívá také v tom, jak kvalitní přípravky použijete a jestli jsou ušité na míru

Na trhu je toho tolik! Chápu, že se v tom běžný člověk nemůže vyznat. Věřte ale, že není bylina jako bylina a není přípravek jako přípravek. Někdy házíte peníze do kanálu.

Nemějte výčitky, že nevidíte souvislosti

Možná si teď řeknete, že nemůžete vidět všechny souvislosti. Pravda je, že nemůžete, pokud to není váš obor. Tělo je opravdu složité a sbírat střípky toho, co si kde přečtu nebo kdo mi co poradí není ideální. V ČR je hodně skvělých terapeutů, kteří vás navedou správným směrem. Hodně se toho naučíte a pak už si budete vědět rady.

Pro začátek je potřeba vědět, že:

  1. Z malého neřešeného problému může vzniknout něco, co bude trápit v dospělosti a někdy až do stáří. Čím dřív se o své tělo začnete starat, tím lepší život prožijete.
  2. V těle vše se vším souvisí a proto jedno ovlivňuje druhé.
  3. Tělo, mysl a duše jsou spojené nádoby. Vyladěním této trojice vytváříte harmonii v těle i ve svém životě.
  4. Péče o sebe je životní styl. Je totiž zároveň o sebelásce. Když se udržujete, je to znak toho, že se máte ráda. Nejen, že vás to baví, protože tak docílíte i pomalého stárnutí. Důležité je, že se cítíte dobře a to ovlivní další životní směry ve vašem životě.

Výhoda přírodní medicíny je, že uzdravuje i to, na čem jste neměla pozornost

Tím, že v těle vše souvisí se vším, uzdravuje se i to, na čem nemáte pozornost. Stalo se to posílením orgánu, díky kterému se posílil další a další.

Tohle je na přírodní medicíně úžasné!

Zaměřujete se na jeden problém a přitom jich vyřešíte hned několik. U dětí jde navíc vše velmi rychle, protože řešíme potíže na počátku jejich vzniku.

Příběh z praxe:

Pamatuji si na jednu maminku, která dávala své dceři antibiotika 3-4x do roka po dobu čtyř let. Byla zoufalá. Holčička měla imunitu na dranc. Nasadila jsem jí tenkrát dva přípravky. Jeden byl na podporu imunitního systému a zároveň silně vyživoval ledviny. Druhý byl na likvidaci bakterií i virů a podporu plic. Za tři měsíce bylo po všem! Ač maminka nikdy nebyla nakloněna přírodní medicíně, po zkušenosti na ni naprosto změnila pohled.

Na téhle cestě jste možná teď i vy. Některá máte zkušenost, jiná ne. Některá dobrou a některá špatnou. každá z nás je na cestě a postupně si sbírá, co na své cestě potřebuje najít.

Jen pamatujte, že je potřeba se na nemoc dívat z více stran. Rovnováha těla, duše a mysli je základem bytí, základem pro zdravý a šťastný život.

Proto vás na jednu takovou cestu zvu. Je v duchu harmonie a sebepoznání. Připojte se do uzavřené skupiny, která se touto cestou stala.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů